Деревяні лазні

Дерев'яна лазня в наші дні не перестає бути популярною. Власники приватних ділянок мріють звести баню саме з дерева, оскільки вона повністю екологічна, відмінно зберігає тепло, в ній комфортно митися. Крім того, вона красиво виглядає і не вимагає додаткової обробки. Але при виборі матеріалу з дерева для її побудови часто виникає дилема. Давайте розберемося в різниці між колодою, брусом і каркасом.

Вы можете заказать профессиональный ремонт квартир по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Різниця між колодою, брусом і каркасом

Отже, якщо раніше лазні будували переважно з колоди, оскільки альтернативи не було, то з часом стали популярними брусові і каркасні конструкції. Кожен з трьох матеріалів має свої особливості.

Колода - це круглий стовбур дерева.

Сьогодні часто використовується оциліндрованої колоди, тобто оброблене на спеціальному верстаті і має форму циліндра. В основному для цього використовують хвойні породи і модрину. Матеріал для будівництва сортується, нарізається і торцюється для додання йому однакової довжини, просочується антисептиком. У ньому робиться спеціальний паз в формі півмісяця - так званий «місячний» паз, який потрібен для щільного прилягання колод один до одного під час будівництва.

Брус - це колоди квадратного перетину, тесані з однієї або декількох сторін і мають однакову ширину і висоту (на відміну від колод), за рахунок чого будова зводиться простіше і швидше.

Їх максимальний розмір досягає 40 на 40 см. Ще на стадії виготовлення просочуються засобами з водовідштовхувальними, фунгіцидними і вогнетривкими властивостями. Виготовляються в основному з хвойних порід деревини. Брус буває клеєним і профільованим. Перший формується з пресованих, склеєних між собою дощок; легкий, з мінімальною усадкою в 1%.

Другий виготовляється з профілями - спеціальними виїмками, що полегшують стикування елементів між собою і забезпечують відсутність щілин. Баня з бруса відмінно зберігає тепло, досить легка, в результаті чого не вимагає міцного фундаменту.

Каркас являє собою конструкцію з дощок і дерев'яного бруса; іноді використовується металева конструкція з термопрофіль.

Він монтується за кресленням, потім обшивається і утеплюється. Каркасна лазня легкої, не вимагає часу на усадку, через що вимагає легкого, мелкозаглубленного фундаменту і може використовуватися відразу після закінчення будівництва. Стіни виходять рівними і гладкими, не вимагають вирівнювання, можуть облицьовуватися різними матеріалами. Така будова добре захищене від вітру, вологи, забезпечує циркуляцію повітря, зберігає тепло, створює хороший внутрішній мікроклімат.

Яку технологію краще вибрати для будівництва лазні?

Для зведення дерев'яної лазні можна використовувати будь-яку з трьох запропонованих технологій. Але, безумовно, необхідно виходити з кількох параметрів:

Кліматичні умови, рельєф ділянки, особливості ґрунту.

Можливість будувати самостійно або необхідність вдатися до послуг фахівців.

Вартість будівництва.

Бревенчатая лазня екологічна і довговічна, дешевше в порівнянні з брусової. Але з нею доведеться більше повозитися: колоди неоднакової довжини доведеться підганяти і обрізати. Її потрібно буде грунтовно утеплювати, буде потрібно більш складна обробка, ніж при будівництві брусової лазні, а також тривала усадка. Ймовірно загнивання деревини між вінцями.

Баня з бруса зводиться значно швидше, в ній простіше зробити внутрішню обробку за рахунок рівних стін.

Зовнішня обробка не потрібна. Усадка будівлі відбувається значно швидше. Завдяки міцності щілинних стиків їх загнивання практично зводиться до нуля, а також не потребує додаткового утеплення.

Каркасна технологія значно прискорює терміни будівництва і здешевлює його вартість.

Вона передбачає легкий фундамент і високий рівень теплоізоляції. Їй не потрібен час на усадку. Каркасна лазня дуже швидко прогрівається. Зовнішню обробку можна провести різними матеріалами. Її мінус - не 100% екологічність через синтетичних утеплювачів. Щоб усунути цей недолік, доведеться організувати додаткову вентиляцію будівлі.

Copyright © . All Rights Reserved