​Особливості нанесення штукатурки на стіни

Для того щоб зробити в квартирі повноцінний ремонт, необхідно подбати про рівних стінах, які можна отримати тільки шляхом нанесення штукатурки. Завдяки подібним складам можна зробити поверхню стіни однорідної, не змінюючи її кардинально.

Різновиди штукатурних розчинів і сфера їх застосування

Залежно від поставленого завдання розрізняють кілька різновидів штукатурної суміші:

Для вирівнювання поверхонь;

Для декору;

Для зовнішніх і внутрішніх робіт.

Качественные торфянные субстраты Вы можете приобрести на сайте https://klioma-servise.in.ua/g4359448-torf-torfyanye-substraty по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Основа штукатурної суміші може бути різною, тому в будівельних магазинах можна купити мінеральні, гіпсові, вапняні і цементні склади. Якщо необхідно створити захисний шар на фасаді будівлі, то використовується зовнішня штукатурка, що наноситься в два шари - вирівнюючий і декоративний.

Найпоширенішими штукатурними складами вважаються склади на основі цементно-піщаної суміші, іноді з додаванням вапна. Для вирівнювання особливо нерівних стін рекомендується використовувати армуючої сітки, наявність якої захистити штукатурний шар від розтріскування.

За допомогою штукатурки можна:

Усунути нерівності;

Підготувати стіни до подальшої обробки;

Утеплити приміщення (особливо це актуально при використанні розчинів на основі перліту).

Підготовчі роботи перед штукатуркою

Перед тим як обробляти стіни, слід бути готовим до того, що доведеться витратити чимало часу і сил. Оптимальним рішенням є звернення в спеціалізовані організації, співробітники яких зможуть оперативно і якісно виконати штукатурні роботи. Але в будь-якому випадку перед оштукатурюванням стін необхідно зробити певні підготовчі роботи.

Спочатку зі стін необхідно видалити залишки інших будматеріалів, зробивши поверхню сухою і чистою. Перед нанесенням штукатурного розчину на цегляну стіну для збільшення адгезії збільшуються поглиблення в швах. При роботі з бетонною стіною на ній робляться насічки зубилом або за допомогою перфоратора - це дозволяє поліпшити адгезію. Не варто забувати і підготовці інструменту - знадобиться шпатель, кельму, правило, перфоратор, насадка-міксер, схил, рівень, ємність для замішування штукатурного розчину.

Як наноситься штукатурка на стіну

При нанесенні штукатурного розчину в приміщенні в більшості випадків не виникає труднощів, особливо на більш-менш рівних стінах. Якщо ж стіна має суттєві перепади, то без маячкових рейок не обійтися. Процес штукатурення можна розділити на кілька основних етапів:

Розмітка поверхні для установки маяків за допомогою рівня;

Монтаж маячкових рейок. Перша рейка встановлюється по центру, а решта на відстані одного метра від неї. Важливо виставляти маяки за допомогою будівельного рівня, постійно перевіряючи відхилення і коректуючи його;

Нанесення штукатурного розчину. Спочатку він наноситься на місця установки маяків, а після затвердіння цього шару проводиться обробка всієї стіни. Наноситься штукатурна суміш в три етапи - обризг, грунт і накривка. Бажано наносити розчин в один підхід на всю стіну - це дозволить отримати однорідну поверхню без розлучень;

Вирівнювання поверхні. Виробляється вирівнювання за допомогою правила, яке простягається від низу до верху з одночасним видаленням надлишків розчину. Кількість проходів правилом визначається візуально. Час повного висихання штукатурки 10-15 днів в залежності від товщини нанесеного шару.

Невеликі тонкощі і хитрощі штукатурки

Багато хто думає, що внутрішнє оздоблення приміщень штукатуркою - це дуже складно. Але для отримання якісного результату варто трохи потренуватися на стінах, які не найважливіші або будуть заставлені меблями. Важливо пам'ятати, що економити на матеріалах не варто, так як неякісні розчини лягають нерівномірно, а з часом на них (навіть при дотриманні всіх правил нанесення) можлива поява тріщин. На окрему увагу заслуговують інструменти - за допомогою банального шпателя і кельми якісно обштукатурити стіну може тільки професіонал з багаторічним досвідом роботи.

Copyright © . All Rights Reserved