​Прав пайовиків, приймаючих у забудовника квартиру у новобудові

Ви є пайовиком в споруджуваному будинку і вам не терпиться скоріше в'їхати в нове житло? Однак, приймаючи у забудовника квартиру у власність, варто пам'ятати про деякі моменти.

Хорошие скидки на квартиру Вы можете получить в ЖК Гринвилль Киев и получить жилье своей мечты!

1. Забудовник може передати квартири власникам лише після того, як буде отримано дозвіл на введення будинку в експлуатацію.

2. Квартира повинна бути передана дольщику в термін, зазначений в договорі. Якщо забудовник хоче передати її раніше, ви маєте право наполягати на дотриманні терміну - якщо вважаєте, що інакше ваші інтереси і права будуть порушені.

3. Забудовник зобов'язаний сповістити пайовика про завершення будівництва поштою. У листі вказуються терміни, в які необхідно прийняти квартиру у власність.

4. Перш ніж підписати акт про передачу, необхідно оглянути квартиру і місця загального користування в будинку, щоб переконатися у відсутності недоробок. Для такого огляду краще запросити незалежного фахівця і разом з ним залишити опис виявлених недоліків. Краще також сфотографувати їх або зняти на відео. Опис підписують всі, хто був присутній при огляді.

5. Якщо виявлені недоліки дуже істотні і не підлягають ремонту, ви маєте право не підписувати передавальний акт до виконання забудовником обов'язків, передбачених договором і законом. У цьому випадку необхідно, щоб забудовник склав акт із зазначенням, що саме не відповідає умовам договору, проектної документації, вимогам технічних і містобудівних регламентів і іншим вимогам і документам. Швидше за все представник забудовника відмовиться скласти такий акт, тому постарайтеся зняти на відео розмову з ним.

6. Складіть свій варіант акту і відішліть його в офіс забудовника рекомендованим листом. Прикладіть до акту опису виявлених недоліків і фотографії.

7. Якщо і ці заходи не допомогли - звертайтеся до суду. До заяви не забудьте докласти всі документи, включаючи поштове повідомлення про те, що ваш лист було доставлено забудовнику.

8. Відповідно до закону «Про права споживачів» ви маєте право вимагати від забудовника безоплатного усунення недоліків в розумний строк, або відповідного у меньшенія ціни договору, або відшкодування своїх витрат на усунення недоліків. У тому випадку, якщо недоліки занадто серйозні або не усунуті в розумний термін, ви маєте право вимагати від забудовника повернути гроші і сплатити відсотки (зараз це приблизно 10% на рік).

Copyright © . All Rights Reserved