​Як залити вимощення навколо будинку

Отмостка - це дуже важливий будівельний елемент, що несе відразу кілька функцій. По-перше вона надає будівлі завершеного вигляду. По-друге - захищає фундамент від розмиття, тим самим збільшуючи термін його служби. Ну, і третя функція вимощення - це відведення води від будівлі, що запобігає промокання грунту в районі фундаменту.

Матеріалом для влаштування вимощення може служити асфальт, тротуарна плитка, бетон і т. Д. У цій статті ми розглянемо процес заливки вимощення саме бетоном, так як це найбільш дешевий і, відповідно, найбільш часто вживаний варіант.

Отже, для початку необхідно визначитися з шириною майбутньої вимощення. Єдиний момент, який потрібно врахувати на цьому етапі - вимощення повинна бути ширше виступаючої частини схилу даху будівлі мінімум на 20 сантиметрів. Перевіряється це умова схилом, який закріплюється на краю даху і опускається до землі. Далі розмічаємо весь периметр майбутньої вимощення і знімаємо грунт на глибину близько 20 сантиметрів.

Качественную мебель для дома Вы можете приобрести тут, огромный ассортимент товаров и их приемлемая стоимость Вас приятно удивят.

На дно ями потрібно покласти шар піску товщиною близько 10 см., Після чого добре утрамбувати його вібротрамбовочной машиною, ну, або звичайною трамбівкою. Далі встановлюється опалубка. Опалубка запобіжить розливання бетону і створить потрібну форму вимощення.

Після установки опалубки, на піщану підкладку укладається шар дрібного щебеню, який теж ретельно утрамбовується. Далі можна проводити заливку бетону, але необхідно врахувати наступні правила:

1. Не можна робити вимощення цілісною. В результаті перепаду температур грунт може спучитися, порушивши цілісність бетону. Щоб цього не сталося, в місці з'єднання вимощення і фундаменту робиться так званий амортизаційний або температурний шов товщиною 1-2 сантиметри. Шов забезпечується поліетиленовою демпферного стрічкою, яка також використовується при заливці бетонних підлог. Також, через кожні 1.5-2 метра робляться поперечні шви зі звичайної дошки, товщиною 1-2 см, промазати бітумом і поставленої на ребро. До того ж дошки, надалі, будуть служити маяками, по яких буде вирівнюватися бетонна суміш.

2. Для продовження терміну служби вимощення потрібно провести армування. Для цього потрібно купити тканную металеву сітку і укласти її на шар щебеню. Сітка може бути як готовою, так і пов'язаної з окремих елементів за допомогою в'язального дроту. Армування повинно розташовуватися всередині бетону, тому сітку слід підняти над поверхнею підкладки за допомогою шматочків цегли.

Заливка бетону проводиться секційно, кожна наступна секція заливається після затвердіння попередньої. Товщина бетону - мінімум 10 сантиметрів. Після заливки, вологу поверхню вимощення потрібно «зажелезнить». Робиться це для збільшення зносостійкості поверхні бетону - на поверхню насипається шар сухого цементу, товщиною близько 2-3 мм, після чого затирається кельмою.

Готову вимощення потрібно накрити вологою тканиною, інакше волога з бетону випарується занадто швидко і поверхня вимощення розтріскається.

На цьому процес виготовлення вимощення закінчений, і, якщо бетон залитий правильно, то вона буде довгі роки захищати фундамент Вашого будинку.

Copyright © . All Rights Reserved