​Куточок споживача у магазині приватного підприємця

При придбанні товарів на території України покупці мають право на отримання доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, його якість, асортимент, а також на отримання відомостей про продавця (ст. 4 Закону України від 12.05.91 р. № 1023-XII «Про захисту прав споживачів»). Сучасний куточок споживача купить можна за самою вигідною та доступною ціною.

Крім того, всі підприємці, які працюють у сфері роздрібної торгівлі, зобов'язані дотримуватись Порядку здійснення торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою КМУ від 15.06.2006 р. № 833. Пунктом 10 Порядку № 833 передбачено, що суб'єкти господарювання зобов'язані на видному та доступному місці облаштувати куточок покупця.

Куточок покупця (Куточок споживача) є естетично оформленим стендом з набором необхідної покупцю інформації та документів. До розміру, кольору, дизайну куточка особливих вимог не пред'являються.

Не має суттєвого значення, як назвати куточок – покупці чи споживача. Суть від цього не зміниться, а в законодавстві він згадується і так, і так.

Відповідно до п. 10 Порядку № 833 у куточку покупця розміщуються:

інформація про найменування власника;

адреси та номери телефонів органів, які забезпечують захист прав споживачів (Департаменту захисту споживачів Держпродспоживслужби відповідної галузі);

ліцензії, якщо їхня наявність вимагає законодавства.

Як бачимо, не обов'язково розміщувати в куточку покупця документ про реєстрацію як фізичну особу – підприємця або про реєстрацію платником єдиного податку. Підприємцю достатньо вказати інформацію про найменування (тобто фізична особа – підприємець та П.І.Б. згідно з реєстраційними документами).

Відповідальність. Наявність куточка покупця та дотримання вимог щодо його облаштування та наповнення контролює Інспекція із захисту прав споживачів. Відповідно до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил торгівлі до підприємців застосовується адмінштраф у розмірі від 17 до 170 грн. Необлаштування куточка покупця є таким порушенням.

Зверніть увагу, що всі документи у куточку покупця мають бути актуальними, тобто з урахуванням законодавчих змін. Насправді застарілі документи у куточку покупця – також привід для штрафу.

Copyright © . All Rights Reserved